Instagram İçin Beklenen Yenilik Geldi!

Instagram İçin Beklenen Yenilik Geldi!

Daha önce karusele sığdırmak için kırpmak zorunda olduğumuz fotoğraf ve videolar artık hem dikey hem de yatay bir şekilde paylaşılabilecek. İşte tüm detaylar!

29 Ağustos 2017 - 22:11

Popüler sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz Şubat ayında birden fazla fotoğraf ve videonun bir albüm içerisinde yayınlanabilmesi için yeni bir galeri özelliğini uygulamaya koymuştu ve bu yenilik ile de beğeni toplamayı başarmıştı. Ancak bu özellik kullanıma sunulduğundan bu yana klasik bir Instagram kısıtlamasına maruz kaldı. Gruplarda paylaşılan fotoğraf ve videolar ne yazık ki sergi alanına sığabilmesi için kırpılmak zorunda kalıyordu. Ancak bu durum bugünden itibaren değişiyor.

Kırpma işlemi son bulacak!

Twitter’da bir paylaşım yapmış olan Instagram, hem fotoğrafların hem de videoların kare şeklinde kırpmak zorunda bırakmadan yatay ya da dikey şekilde paylaşılması sağlayan yeni özelliğini duyurdu. Yani bundan sonra fotoğraf ve videoları kırpmak ya da orijinal formatı korumak adına birden fazla paylaşım yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Yeni özellik şu andan itibaren bütün kullanıcılar için aktif durumda değil ancak Instagram özelliğin şimdiden yayılmaya başladığını ifade etti. Instagram, aynı zamanda yakın bir tarihte yorumlara fotoğraflı ve videolu cevap yazma, yorum filtresi ve etkileşimli yorumlar özelliklerini getirmişti. Şu anda platformda Instagram Live özelliğine yönelik olarak iki kullanıcı arasında kullanılacak video yayını özelliğinin teste tabi tutulduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Yepyeni galeri güncellemesi ile birlikte çok sayıda fotoğraf ve video göndermek çok daha kolay hale gelecek ve bu yönü ile kullanıcıların uzun bir süredir beklediği yenilik sunulmuş olacak. Umuyoruz ki popüler sosyal medya platformunun bir sonraki adımı da iPad’ler için olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');