İBB Üniversite Sınavına Giren Engelli Öğrencilere Mobil Tercih...

İBB Üniversite Sınavına Giren Engelli Öğrencilere Mobil Tercih Hizmeti Sunuyor

Üniversite sınavına giren engelli adaylar 1-15 Ağustos 2018 tarihlerinde evlerinde mobil tercih hizmetinden faydalanacaktır.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında bu hizmeti adaylara sunmaktadır.

09 Ağustos 2018 - 17:50 - Güncelleme: 09 Ağustos 2018 - 19:10

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınava giren engelleri öğrencileri unutmayarak yeni bir hizmet sunuyor.Bu hizmet için öncelikle Mobil Tercih Ekibini oluşturdu.Hali hazırda yılda 700 binden fazla  İstanbullu gence hizmet veren İBB Gençlik Meclisi, bu ekiple mobil tercih hizmetinden yararlanmak isteyen engelli öğrencilerin evine giderek onlara tercih süresincende hizmet sağlamaktadır.

Engelli üniversite adayları bu hizmetten faydalanmak için (212) 449 91 00 numaralı telefondan İBB Gençlik Meclisi’ne ulaşarak  kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt işlemini tamamlayan gençler, 1-15 Ağustos 2018 tarihleri arasında İBB Gençlik Meclisi’nin mobil tercih ekipleriyle evlerinde tercih hizmetinden yararlanabilecektir.

 

ALO Tercih Danışma Hatı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 14 yıldır devam eden Tercih Danışma Merkezleri, bu yıl da aynı şekilde 7 farklı noktadan ve ALO Tercih Danışma Hattı ile 1 - 14 Ağustos 2018 tarihlerinde öncelikli olarak İstanbul’daki üniversiteleri tercih eden adaylara, bununla beraber Türkiye genelindeki üniversite adaylarına ücretsiz rehberlik hizmeti sunacaktır.

 

153 hattı

ALO Tercih Danışma, Beyaz Masa’nın 153 numaralı hattı ile (212) 153 00 00 numaralı hatlar üniversite adaylarına hizmet verecektir.Bu hizmeti sunan 7 farklı lokasyonlar; Şirinevler Meydanı, Gaziosmanpaşa Meydanı, Şişli Cevahir AVM önü,Bakırköy Meydanı, Sultanbeyli Meydanı,Kadıköy Meydanı ve Üsküdar Meydanı olduğu belirtilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');