Stephen Hawking'den Önemli Uyarı!

Ünlü Fizikçi Stephen Hawking, yapmış olduğu açıklama ile dünya dışındaki yaşam arayışı ve iklim değişikliği hususunda çeşitli uyarılarda bulundu. Hawking, dünya dışı canlılar ile iletişim kurma konusunda bazı çekinceler yaşıyor. İşte tüm detaylar!


Stephen Hawking'den Önemli Uyarı!

Stephen Hawking, pek çok insanın düşündüğü gibi gelecek dönemde ortaya çıkabilecek herhangi bir potansiyel insanlık ve dünya dışı yaşam karşılaşmasının olumlu sonuçlar veremeyebileceği hususunda uyarı yaptı. Ünlü fizikçi Hawking, küresel ısınmanın bir gün yaşadığımız gezegeni nasıl yok edebileceği hususunda da kaygılarını dile getirmeyi ihmal etmedi.

Dünya dışı canlılar ile çatışmamız mümkün!

İnsanoğlunun Mars gibi diğer gezegenlerde koloni kurmaya yönelik çabalarını ilerletmek adına hükümet fonlarından ciddi miktarda harcama gerçekleştiriliyor. Günümüz akademisyenlerinin pek çoğu da evrende yalnız olmadığımız fikrini ısrarlı bir şekilde savunuyor. Tüm bunların yanı sıra şimdiye dek yapılmış olan çalışmalar ile uzayda koloni kurma çalışmalarının esas amacı dünya dışı yaşam ile iletişime geçmek değil de küresel ısınmanın oldukça önemli bir tehdit haline gelmesi.

Ünlü fizikçi Stephen Hawking, bizden 16 ışık yılı uzaklıkta yer alan Gliese 832c’nin uzak dünya dışı yaşama ev sahipliği yapabileceğine ve bazı noktalarda da ekolojik planda potansiyel şekilde Dünya ile temas kuracağına inanıyor. Ancak Hawking, insanoğlunun dünya dışı canlılar ile çatışabileceği üzerine tahminler yapıyor.

Bir gezegenden sinyal almak kötü sonuçlar doğurabilir!

Hawking yapmış olduğu açıklamada bir gün böyle bir gezegenden sinyal alabileceğimizi ancak cevap vermek için ihtiyatlı olmamız gerektiğini ifade ediyor. Gelişmiş bir medeniyete kavuşmanın da Columbus ile karşılaşan Yerli Amerikalılar gibi olabileceğini yani hiç de iyi bir sonuç veremeyebileceğini ekliyor.

Bunların yanı sıra iklim değişikliği hususunda da uyarı yapmış olan Stephen Hawking, iklim değişikliğinin karşı karşıya kaldığımız en büyük tehlikelerden bir tanesi olduğunu ve hemen şimdi hareket ettiğimiz takdirde önlenebilecek bir sorun olduğunu söylüyor. Ayrıca iklim değişikliğine dair olan kanıtları inkar ederek Paris İklim Anlaşması’nı kaldırmanın güzel dünyamızı, doğal yaşamı ve canlıları tehlikeye atarak önlenemez çevresel hasarlara neden olacağını vurguluyor.