GTA 6 İlk Kez Göründü!

GTA 6 İlk Kez Göründü!

Rockstar Games'in merakla beklenen oyunu GTA 6, ilk kez göründü.

27 Temmuz 2017 - 23:23 - Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 01:37

Milyonların beklediği seri oyunlar arasında büyük yere sahip olan GTA 6, sonunda somut bir şekilde göründü. Hangi aktör GTA 6'da oynayacağını duyurdu? GTA 6 ne zaman çıkıyor?

Oyun sektöründe adını altın harfler ile yazdırmayı başaran Rockstar, şu anda Read Dead Redemption 2 ile uğraşıyor olsa da, özel bir ekip tarafından GTA 6’nın çalışmalarına başladı. Bugüne kadar içsel olarak bildiğimiz bu olayı kanıtlayamıyorduk, ancak sonunda GTA 6’nın adının geçtiği somut bulgular ortaya çıkmaya başladı.

Red Dead Redemption 2 oyununda aktör olarak görev yapan Tim Neff isimli oyuncu, üzerinde çalıştığı işlere GTA 6’yı da ekleyerek teknoloji gündemine yeni soluk getirdi.

Bilindiği üzere teknoloji geliştikçe, oyunlar ve oyunların kalitesi de bir hayli değişiyor. Önceki yıllarda bilgisayar oyunlarında animasyonlar elle yapılıyordu. Günümüzde ise özellikle belirli karakterler gerçek oyuncular tarafından canlandırılıyor. Bunun için motion capture (hareket yakalama) özelliği kullanılıyor. Tim Neff de GTA 6’da bir karakteri canlandıracak.

 

Tim Neff’in bu açıklamasından sonra GTA 6’nın  PlayStation veya Xbox sürümü ile birlikte gelebileceğini düşünüyoruz. Çok yüksek ihtimal PlayStation 5’in çıkış oyunlarından birisi olacak. GTA 6’nın bir şekilde geliştirildiğini zaten biliyorduk, ancak olayı somut bir şekilde görmek oyun tutkunlarını daha da umutlandırdı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');