Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus hız testinde karşı karşıya geldi...

Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus hız testinde karşı karşıya geldi [Video]

Apple ve Samsung’un amiral gemileri karşı karşıya hız testine tabi oldular.

10 Nisan 2017 - 23:40 - Güncelleme: 11 Nisan 2017 - 02:07

Apple ve Samsung’un amiral gemileri karşı karşıya hız testine tabi oldular.

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus hız testinde karşı karşıya geldi. Peki Samsung Galaxy S8 mi iPhone 7 Plus mu daha hızlı? İşte detaylar ve videolu anlatım ile hız testi.


iPhone 7 Plus'ın Galaxy S8’ten daha güçlü olmasında yazılımın etkisi büyük. Öte yandan Galaxy S8’de 2960×1440 piksel çözünürlüklü QHD ekranın yer alması da telefonun iPhone 7 Plus’tan elbette daha yavaş çalışmasına sebep oluyor.  iPhone 7 Plus’ta ise Full HD çözünüklük ekranı ile, ekstra bir yavaşlamaya sebep olmadığı için hızında ki faktörlerden bir tanesi.  Son günlerde rakipleri ile sıklıkla karşılaştırılan Galax S8, Everything Apple Pro adlı Yotuber  tarafından yaklaşık yedi ay önce tanıtılıp piyasaya sürülen iPhone 7 Plus ile hız testine sunularak yayınlandı. Kağıt üzerinde donanımsal açıdan iPhone 7 Plus’tan daha güçlü olan Samsung Galaxy S8, videoda genel anlamda iPhone 7 Plus’tan oldukça geride kaldı. Ancak bazı faktörlerde ise Galaxy S8 öne geçti. Videoyu izleyerek sizler kararınızı veriniz!

Galaxy S8, popüler benchmark uygulamalarından Geekbench 4'ün tek çekirdek performansunda 1846, çok çekirdek performansında ise 5929 puan alarak kendisine rakip iPhone 7 Plus’u buldu.  iPhone 7 Plus ise bu değerler sırasıyla 3478 ve 5917. AnTuTu uygulamasına bakıldığında ise Galaxy S8’in 163.734, iPhone 7 Plus’ın ise 160.262 puan aldığı görülüyor. 

 

Yapılan hız testi ile iPhone 7 Plus ve Galaxy S8’in performansı yayınlanan video neticesinde gözler önüne serildi. Kağıt üzerinde donanım açısından iPhone 7 Plus’tan daha güçlü olan Samsung Galaxy S8, yayınlanan videoya bakıldığında iPhone 7 Plus’ın gerisinde kaldığı görülüyor. Uygulama açılışlarında  iPhone 7 Plus’ın Galaxy S8’ten çok daha hızlı olduğu gözlemlenmektedir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');