Facebook, ‘Beğen’ Butonunu Kaldırıyor!

Facebook, ‘Beğen’ Butonunu Kaldırıyor!

Facebook, üçüncü parti mobil uygulamalarda ‘Beğen’ düğmesini devre dışı bırakacağını açıkladı.

14 Kasım 2017 - 12:40

Facebook, 6 Şubat’tan itibaren beğen butonu kaldırılıyor. Bu tarihten itibaren, 3. parti yazılım geliştiricileri Facebook’un "beğen" (like) butonu yerine kendi geliştirecekleri butonlar ile uygulamalar üzerinden Facebook Pages sayfasına yönlendirme yapacağını açıkladı.

Facebook'ta 6 Şubat 2018'den itibaren, üçüncü taraf geliştiricilerin iOS ve Android uygulamalarına yerleştirilen "Beğen" düğmesi artık çalışmayacak. Bu tarihten itibaren, 3. parti yazılım geliştiricileri Facebook'un like butonu yerine kendi geliştirecekleri butonlar ile uygulamalar üzerinden Facebook Pages sayfasına yönlendirme yapabilecek.

Geliştiriciler, Facebook Sayfalarına bağlanan uygulamalarındaki kendi düğmelerini oluşturmayı seçebilirler. Bir Facebook sözcüsü, "İnsanlar Facebook'un uygulamasını veya mobil sitesini geliştiricinin sayfasına açmak veya beğenmek için bu düğmelere dokunabilirler" dedi.

Facebook'un "Beğen" düğmesinin mobil uygulamalar arasında ne ölçüde yaygınlaştığı ve şirketin bu öneriyi reddetme kararı belirsiz.

Facebook'tan yayınlanan bir e-postada "Geliştirici topluluğumuza en iyi nasıl hizmet verebileceğimizi sürekli değerlendiriyoruz. Bu çabayı desteklemek için, kaynaklarımızın geliştiriciler için en değerli özümleri oluşturmaya ve geliştirmeye odaklanmış olduğundan emin olmak için ürün tekliflerimizi inceledik. Sonuç olarak, bazı ürünler geliştirici topluluğumuz için yeni ürünler üretmemiz için gün batımını gerçekleştirecek" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');