DJI Drone’lar İçin Gizlilik Modu Geliyor!

DJI Drone'lar İçin Gizlilik Modu Geliyor!

DJI, gizlilik ve güvenliğe önem veren müşterilerinin memnuniyetini sağlamak adına drone modelleri için yerel veri modu adını verdiği yepyeni bir özellik sunacağını duyurdu. İşte tüm detaylar!

15 Ağustos 2017 - 20:30 - Güncelleme: 23 Ağustos 2017 - 22:26

DJI üretimi olan drone modellerini kullanırken sürekli olarak internete bağlı durumda olmak bazı kullanıcıların canını sıkıyor. Bunun farkında olan firma müşterilerinin gizliliğini korumak adına bir çevrimdışı mod sunarak bütün verilerin hem güvenli hem de özel kalmasını sağlayacak.

DJI yerel veri modu ile tamamen güvenli bir uçuş!

DJI tarafından sunulacak olan yerel veri modu sayesinde özellikle kurumsal kullanıcıların son derece önemli bir talebi gerçekleştirilmiş olacak. DJI, bu şekilde bütün dünyada teknolojisini kullanan halka açık ve özel organizasyonların hassas operasyoları için önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor. Eylül ayının sonunda sunulması hedeflenen bu yerel veri modu gizlilik ve güvenliğe önem veren kullanıcıları ciddi anlamda memnun edecekken, yeni müşteriler kazanılması adına da hoş bir olanak yaratmış olacak.

Tüm bunların yanı sıra söz konusu modun kısıtlamaya tabi belli bölgelerde çalıştırılmayacağını da ifade edelim. Özellikle ABD ordusunun DJI ürünleri ile uyarısının yeni yerel veri modunun geliştirilmesinde oldukça önemli bir etken haline geldiğini düşünmek de mümkün.

Fotoğraf, video ve uçuş kayıtları güvende!

Bir diğer yandan DJI GO drone uygulaması çalıştırıldığında internete bağlanıp güncellik kontrolü yapılıyor. Bu şekilde drone’un en güncel harita ve yerel alan ile ilgili coğrafi verilere sahip olup olmadığı teyit ediliyor ve bütün uçuş öğelerinin güvenli bir operasyon için onaylanması sağlanıyor.

DJI, söz konusu uygulamanın işleyişi ya da analizi hususunda ise herhangi bir önermede bulunmuş durumda değil. Firma müşterilerinin fotoğraf, video ve uçuş kayıtlarının bu moda kesinlikle güvende olacağının sözünü veriyor. Bakalım uygulamayı kullanan kullanıcılardan gelen yorumlar ne yönde olacak?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');