Apple ve Samsung işbirliğiyle tasarlanan iPhone 8 fiyatı şok...

Apple ve Samsung işbirliğiyle tasarlanan iPhone 8 fiyatı şok yarattı!

Samsung, Apple yeni üretimine OLED ekran tasarımı yapacak. Ancak iPhone 8 fiyatı herkesi şok etti. iPhone 8 fiyatı ne kadar?

06 Nisan 2017 - 23:28 - Güncelleme: 07 Nisan 2017 - 00:12

Apple yeni amiral gemisi olan iPhone 8 veya İphone X, geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz üzere Samsung işbirliği ile gerçekleşecek. Samsung, Apple yeni üretimine OLED ekran tasarımı yapacak. Ancak iPhone 8 fiyatı herkesi şok etti. iPhone 8 fiyatı ne kadar?

Apple bu sene içerisinde piyasaya süreceği tahmin edilen yeni akıllı telefonu iPhone 8 telefonların ekranı için Samsung’dan destek istedi. Apple yakın olan kaynaklardan alınan bilgi dev şirketin Samsung’tan 92 milyon adet kavisli OLED tedarik edeceği duyuruldu. Tüm bunların yanında iPhone 8 fiyatı şok yarattı.  Peki iPhone 8 fiyatı ne olacak?

Birçok teknoloji analisti, Apple’in bu yıla özel Premium bir iPhone modeli için hazırlık aşamasında. Şimdilik iPhone 8 ve iPhone X isimleri ile anılan cihazın bir çok yeni özelliğe sahip olmasından dolayı, fiyatının da dünya genelinde oldukça yüksek olacağı tahminler arasında yer alıyor. Analistçilere göre Apple yeni amiral gemisi için 1000 (bin) doların üzerinde bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Fakat Steven Milunovich tarafından yayınlanan bir raporda ise yeni iPhone serisinin kulislerde dolaşan haberlerden ziyade 1000 (bin) dolardan daha düşük fiyata olacağı iddia edildi. 

Diğer taraftan ise iPhone kavisli OLED paneline geçiş yaptığı için, diğer akıllı cihazlarından daha yüksek etiket fiyatı ile karşımıza çıkacağının kanıtı. Senede 200 milyon üstü telefon satışa sunarken, iPhone 8 tasarımı ve özelliklerinden dolayı daha yüksek miktarda satışa sunulması bekleniyor.

Milunovich’in yayınladığı istatistik habere göre;  64GB iPhone 8'in fabrika maliyetinin eşdeğer iPhone 7s Plus modelinden (muhtemelen 32GB varyantı ile ) 70-90 dolar daha yüksek olacağını iddia ediyor. Buda İphone 8 fiyatı için 850 – 900 dolar arasında oynama göstereceğine işaret ediyor.  Şu anda 32GB iPhone 7 Plus 769 dolara satılıyor. Bu nedenle 64 GB olan yeni modelin 850 dolar veya 900 dolarlık bir taban fiyatı ile satışta olması bekleniyor.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');