YouTube Önizleme Özelliğini Kullanıma Sundu!

YouTube Önizleme Özelliğini Kullanıma Sundu!

Youtube, yaklaşık 1 yıldır test etmeye devam ettiği önizleme özelliğini, nihayet internet sitesi üzerinden kullanıma sundu.

15 Temmuz 2017 - 19:25 - Güncelleme: 21 Temmuz 2017 - 00:47

Youtube, yaklaşık 1 yıldır test etmeye devam ettiği önizleme özelliğini, nihayet internet sitesi üzerinden kullanıma sundu. İşte önizleme özelliği ve detayları…

Dünyanın en popüler video platformu olan ve günümüzde internet kavramı ile bütünleşen Youtube, aylık 1.5 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile internet sektöründe hizmet vermeye devam ediyor.

Tasarımın baştan aşağı yenilenmesinin ardından, kullanıcı deneyimini artıracak özelliklere odaklanan Youtube, geçtiğimiz yıl önizleme özelliğinin testlerini yapmaya başlamıştı.

Yaklaşık 1 yıldır devam etmekte olan test süreci tamamlandı ve önizleme özelliği Youtube'un internet sitesi üzerinden kullanıma sundu.

Youtube önizleme özelliği ile neler geldi?

Daha önce birçok platformda karşımıza çıkan ve oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan önizleme özelliği ile imleci videoların üzerine götürdüğünüzde, videodan kısa kesitler göstererek, hangi alana ilerletmeniz gerektiğine karar veriyor.

Bu özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte Youtube'da sıkça gördüğümüz video ile alakasız yanıltıcı küçük resimler artık işe yaramıyor. 

Google Chrome ve Opera kullanıcıları önizleme özelliğini sorunsuzca kullanırken, mobil uygulamalar için bu tarz bir özelliğin planlanıp planlanmadığı büyük bir merak konusu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');