Online Alışveriş Sırları
Murat Çiçek

Murat Çiçek

Online Alışveriş Sırları

10 Mart 2017 - 01:04

ONLİNE ALIŞVERİŞ SIRLARI

Online alışveriş yapmak, bilhassa online promosyon kodları, günün fırsatları veya ücretsiz kargo hizmetleri ile beraber yapıldığında paradan tasarruf etmenize yardım eder.  Online mağazalar verdikleri teklifleri fiziksel mağazalarında vermeyebilirler. Bunun nedeni, bir işletmeyi yönetmenin çevrimiçi bir mağazayı yönetmekten daha yüksek maliyette olmasıdır. Kira ile elektrik, personel maaşları ve mobilyalar brüt kar oranına ve tabi bir alışveriş merkezinde işletme yönetmenin genel harcamalarına girer.

 

Perakendeciler, fiziksel bir mağazadan çok çevrimiçi bir konuma sahip olarak, müşterilerinin ihtiyaçlarını daha düşük faaliyet giderleri ile karşılayabilmeyi öğrendiler. Bu nedenle, iyi e-ticaret sitelerin ürünlerin maliyetini azaltarak bu tasarrufları müşterilerine yansıtıyorlar.

 

Online Alışveriş Yapmanın Faydaları

 

Online alışveriş, kaldırılan ürünleri bulmak için harika bir platformdur. Bu ürünleri merkezi bir depoda tutmak perakendecilerin kârlarına zarar vermeden onları daha uzun süreler boyunca satmaya devam edebilmelerine yardım eder. Bu uygulama en güncel ürünleri satın almaya ihtiyacı olmayan müşteriler için büyük para tasarrufu anlamına gelmektedir.

Satan firmaların tüketiciler ile çevrimiçi olarak iletişim kurmaları, fiziksel dükkanlar da çalışan elemanlardan çok daha profesyonel ve kurumsal eğitim almış elemanların sorulara otomatik cevaplar vermesi ve bunları takip etmesi ile yapılır.

 

Müşteri hizmetleri desteği tüketicilerin yaşayabilecekleri sorunları minimuma indirmek üzere saygın sitelerde açıkça gösterilir. İyi eğitim almış canlı destek veya satış temsilcileri, soru sormak isteyenlere uzun sıralarda beklemek ve ya burada çalışan biri var mı? Hissi ile ayrıntılı araştırma yapmak zorunda kalmadan destekler.

 

picodi gibi çevrimiçi mağazalarda geçerli olan kampanya ve indirim kodlarını güncel olarak yayımlayan kupon siteleri, belirli bir ürünün çok sayıda dükkandaki fiyatlarını karşılaştırmaya yarayan yardımcı hizmetleri de kullanarak  müşterilerin daha mantıklı ve kârlı alışverişler yapmalarına imkân verir. Müşteriler sadece rekabetçi fiyatlandırma bilgisi almakla kalmayıp, bunun yanı sıra nereden ve neyi çevrimiçi sipariş verecekleri konusu ile ilgili karar vermelerine de yardımcı olmak suretiyle ürün yorumları ve site yorumları incelerler.

 

Pek çok mağaza müşterilerinin online alışveriş yapmalarını teşvik etmek için satış vergisi ücretlerini ve kargo maliyetlerini ya almaz veya bunlar için özel kargo kuponları hazırlarlar. Ayrıca, seçkin siteler şahsi bilgilerini ve kredi kartı numaralarını internete vermekten çekinen müşterilerine bedava telefon hatları da sunar.

 

Online Promosyon Tarihleri Fiziksel Mağazalarda olduğu Gibidir.

 

Online dükkanlar fiziksel dükkanlar ile aynı tarihlerde indirimler düzenleyerek büyük sezon promosyonları sunar. Yılbaşı sonrası satışlar mağazalar ile aynıdır. Kış sezonu sonu satışları yıllık indirim aktiviteleri için büyük promosyonlar sunar.

Bahar sezonu öncesi çevrimiçi mağazalar kışlık ürünler için %75’lere varan indirimler sunarlar. Yıl boyunca özel günlerde mahalli mağazalar da olduğu gibi büyük satış aktiviteleri hazırlanır.

Her gün daha çok insan internet üstünden alışveriş yaparak iyi anlamda tasarruf edeceğini keşfediyor. Daha mantıklı perakendeciler, gelişmiş fonksiyonlara sahip kullanıcı dostu olan siteler, daha direkt promosyonlar ve modern müşteri hizmetleri sunarak yanıt veriyor. Artık müşteriler daha rahat ürün bulabilecekleri alışveriş tipine yönelmeye başlıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

', 'auto'); ga('send', 'pageview');