Windows 10 Wi-Fi Bağlantısını Bozuyor

Windows 10 Wi-Fi Bağlantısını Bozuyor

Microsoft’un gündemden düşmeyen işletim sistemi Windows 10 için gelen son güncellemenin, Wi-Fi adaptörlerini bozduğu tespit edildi. Peki, bu sorunun çözümü ne? İşte detaylar!

13 Aralık 2016 - 03:07

Microsoft’un başarılı ve en güncel işletim sistemi Windows 10, dünya çapında en fazla kullanım oranına sahip olan işletim sistemlerinden bir tanesi. Sık sık güncelleme alan bu işletim sistemi bu şekilde çok daha güvenli bir stabil bir hale geliyor. Ancak bu sefer yeni güncelleme Windows’un internetini kesti.

Windows’un son sürümü için yayınlanmış olan KB3201845 kodlu güncelleme yüklendiğinde Wi-Fi adaptörü Windows tarafından algılanmamaya başlayabileceği için kullanıcıların bu yeni güncellemeyi yüklememesi öneriliyor.

 

Windows 10 sorunu hakkında açıklama gelmedi

Bu sorun masaüstü bilgisayarlar için her ne kadar kritik bir önem arz etmiyor olsa da dizüstü bilgisayarlar için vazgeçilmez bir özellik olan Wi-Fi bağlantısını bozan güncelleme ile ilgili Microsoft cephesinden herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak resmi Microsoft forumunda paylaşılmış olan bir yazıya göre sorunun nedeni araştırılıyor ve en kısa süre içerisinde bu sorun giderilecek.

Ancak eğer sizler beklemek istemiyorsanız güncelleştirmeyi kaldırabilir ya da bilgisayarı kapat seçeneğine shift tuşu ile bilgisayarınız tamamen kapanana kadar bastıktan sonra cihazı yeniden başlatarak geçici bir çözüm sağlayabilirsiniz. Şimdilik kullanıcılarına kesin bir çözüm sunmamış olan Microsoft, bakalım yeni Windows 10 güncellemesinin hatalarını ne zaman telafi edecek?

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');