Whatsapp Eski Cihazlardan Desteğini Çekiyor

Whatsapp Eski Cihazlardan Desteğini Çekiyor

Eski Android sürümüne sahip ya da güncelliğini kaybetmiş olan işletim sistemlerini kullanan bir akıllı cep telefonunuz varsa Whatsapp uygulamasını artık kullanamayacaksınız. İşte detaylar!

04 Aralık 2016 - 21:16

Dünyanın her köşesinde severek kullanılan en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp akıllı cep telefonlarının vazgeçilmez detayı haline geldi. Ancak ne yazık ki popüler uygulama eski cihazlardaki desteğini artık geri çekiyor. Firmanın aldığı karara göre uygulama, iOS ve Android’in eski sürümlerini ve belli başlı platformları desteklemeyi bırakacak.

 

 Whatsapp eski cihazların fişini çekiyor!

Whatsapp’ın böyle bir girişimde bulunmasının en büyük sebebi ise kullanıcılarına sunduğu yepyeni özelliklerin eski nesil işletim sistemlerinde düzgün bir şekilde çalışamayacak olması. Ancak yine de popüler uygulama 2016 yılının sonuna kadar eski işletim sistemlerine sunduğu desteği devam ettirecek. Ayrıca Whatsapp, 2017 yılının ortalarına kadar BlackBerry 10 ve BBOS cihazlarına da hizmet vermeye başlayacağını kullanıcılara duyurdu.

Her geçen gün gelişen teknoloji ile ortaya çıkan akıllı cihazlar, uygulamaların da gelişmesine neden oluyor. Bu süreçte yavaş yavaş eski cihazlara da veda etme vakti yaklaşıyor. Zira bu cihazlar her gün başka bir hizmetten mahrum kalıyor ve özellikle günlük hayatımızda büyük yer edinen uygulamaları desteklemiyor olmaları da büyük bir sorun. Şimdi Whatsapp’ın eski cihazlara veda ediyor oluşunun haberini alıyoruz ancak ileride bu haberlerin sayısı artacak gibi görünüyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');