Whatsapp artık Windows Store’da yerini alacak

Whatsapp artık Windows Store'da yerini alacak

1 milyar kullanıcıya ulaşan Whatsapp artık Windows Store’a geliyor…

16 Mayıs 2017 - 21:17 - Güncelleme: 18 Mayıs 2017 - 21:03

Dünya bazında yüksek kullanıcı kitlesine ulaşmış birçok uygulamayı bünyesine alan Windows, attığı adımlarda sınır tanımıyor.  Windows Store uygulama marketine geleceğine dair haberlerin bir yenisi daha eklendi. Windows’un iTunes’i uygulamasına almasından sonra şimdi de Whatsapp’i mağaza uygulamasına alıyor…

Windows 10’da çok yakında Whatsapp Desktop uygulaması olacak

Sessiz sedasız bir biçimde Windows Store'da yerini alan Windows Desktop uygulaması henüz indirilebilir durumda değil. Öte yandan uygulamanın listelenmiş olarak kullanıcılara sunulması, kısa süre sonra indirilebilir durumda olacağının kanıtı.

Whapsapp Desktop, Desktop Bridge kullanımı ile Windows'ta hali hazırda kullanılabilir durumda. Windows Store'da yer alan sürümün de büyük ihtimalle aynı özellikleri ile kullanıma sunacağı tahmin ediliyor.  Tabii ki daha sonra ekstra özellikler Windows farkı ile sunulacaktır.

Windows mağazada bu uygulamayı listelenmiş halde görebilmek için de Yıldönümü Güncellemesi'nin uygulanmış olması gerekiyor. Yani en az 14316.0 veya daha üstü bir sürüme sahip olan tüm kullanıcılar listelenmiş Whatsapp’i görebilecek, kısa süre sonrada indirme olanaklarını elde etmiş olacaktır. Uygulamanın yaklaşık boyutu ise 201,1 MB olarak gözüküyor.

 

Son günlerde iTunes, Spotify gibi öne çıkan uygulamaların Windows Store'a dahil olma planlarının ardındaysa Windows 10 S işletim sistemi yatıyor diyebiliriz. Şirketler, sadece Windows Store'da yer alacak uygulamaları çalıştıracak olan bu işletim sisteminde de yer alma fırsatını kaçırmak istemiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');