Uzaya Yolculuk Başlıyor Mu?

Uzaya Yolculuk Başlıyor Mu?

Yıllar önce uzaya yolculuk yapmak isteyen zenginlerden kişi başı yüz binlerce dolar toplamış olan Virgin Galactic sonunda turistleri uzaya göndermeye başlıyor mu? İşte uzay gemisinin son durumu hakkındaki detaylar!

26 Aralık 2016 - 21:05

Virgin Galactic, yaklaşık 10 yıl kadar önce dikkatleri üzerine çektiğinde sivil uzay aracı üreteceğini ve turistleri uzaya götürüp getireceğini iddia etmişti. Sonrasında da bu hayallere kapılan zenginlerden kişi başı 100 ila 250 bin dolara yakın para toplamıştı.

Ancak uzay gemisi gerçekten de uzaya gidip iniş yapmayı başarmış olsa da daha sonra ortaya çıkan problemler üretilen uzay gemisinin hiç güvenli olmadığını göstermişti. Hatta yapılan son testte uzay gemisi uzaya giderken parçalanmış ve pilot da trajik bir şekilde hayatını kaybetmişti.

 

Uzaya yolculuk için Virgin Galactic’ten yeni adım!

Tüm bunların üzere daha güvenli ve yeni bir uzay gemisi geliştirmeye başlayan Virgin Galactic, şu anda ikinci gemisinin testlerinde yeni bir aşamaya geldi. İkinci atmosfer uçuşunu da başarılı bir şekilde sonlandıran SpaceShip Two, 2017 yılında da roket motorlarını test etmeye başlayacak ve atmosfere giriş çıkış testleri yapacak.

Ancak elbette bu işler sadece testlerle bitmiyor. Virgin Galactic, turistleri uzaya taşımaya başlamadan önce sayısız yeni test yapacak. Bu sırada uzaya yolculuk yapmak için yüz binlerce dolar ödemiş olan 700 uzay turisti de hala uzaya gitmeyi dört gözle bekliyor. Bakalım önümüzdeki yıl içerisinde Virgin Galactic vaadini verdiği yolculukları gerçekleştirebilecek mi?

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');