Twitter Sohbet Uygulaması Mı Geliyor?

Twitter Sohbet Uygulaması Mı Geliyor?

Mikroblog servisi Twitter, Whatsapp ya da Messenger gibi platformlara rakip olacak yepyeni bir sohbet uygulaması yapıyor olabilir. İşte Twitter sohbet uygulaması hakkındaki detaylar!

17 Aralık 2016 - 00:01

Donald Trump’ın çok küçük bir firma olarak adlandırıp teknoloji patronları toplantısına davet etmediği Twitter, büyümek adına farklı denemeler yapıyor ancak bu denemelerin bir sonucu olmayacak gibi görünüyor. Video paylaşım servisi anlamında elindeki güçlü koz olan Vine uygulamasını aldığı yanlış bir karar ile gözden düşürüp kapatmak zorunda kalan Twitter’ın, bu esnada Whatsapp ve Messenger’a rakip olacak bir mesajlaşma uygulaması geliştirdiği ortaya çıktı.

 

Twitter sohbet uygulaması Hindistan’da geliştiriliyor

Twitter’ın kullanıcıları arasında özel mesaj gönderip almayı mümkün hale getiren DM yani Direct Message özelliğini başka bir mesajlaşma uygulamasına dönüştürmek isteyen Twitter, görünüşe göre bu planda başarılı olamadı ve geliştirme çabalarından da vazgeçti. Tüm bu bilgiler de firmadan sızdı.

Twitter’ın Hindistan Bengaluru’da yer alan yazılım ofisi tarafından yürütülen bu projeden neden vazgeçtiği ise şu an için net olarak bilinmiyor. Kullanıcı testlerinden genellikle olumsuz geri dönüşler alındığını görünce radikal ve keskin kararları ile tanınan Jack Dorsey’in bu projeyi ani bir karar ile durdurduğu iddia ediliyor.

 

Uygulama farklı bir formata oturtmak isteniyor!

Dorsey’in söz konusu mesajlaşma uygulamasının tam anlamı ile bir mesajlaşma uygulaması olarak değil, Slack ya da Reddit gibi içinde hem haberlerin hem de tartışma gruplarının yer aldığı farklı bir formata oturtmak istediği de iddialar arasında yer alıyor. Ancak Vine örneğinde olduğu gibi Twitter sohbet uygulaması da başarısız olmuş gibi görünüyor.

Dünya çapında böylesine büyük bir etkiye sahip olup bir türlü belini doğrultamayan bir firma olarak Twitter’ın önümüzdeki süreçte üniversitelerin işletme bölümlerinde basiretsiz ve başarısız bir firma yönetimi örneği olarak okutulacağına kesin gözüyle bakmak mümkün.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');