Türk Geliştiricilerden Gurulandıran Oyun: Toyji

Türk Geliştiricilerden Gurulandıran Oyun: Toyji

Türk geliştiriciler tarafından üretilen ve çocuklar için pek çok oyun seçeneği sunan Toyji dünyaya açıldı. Bu eğitici oyun platformu Kickstarter’da destek bekliyor. İşte tüm detaylar!

01 Aralık 2016 - 21:55

Türkiye topraklarında yeşermiş olan Tabtoy projesi, Toyji markasının adı altında dünyaya açılıyor. Bu akıllı oyuncak platformu Kickstarter üzerinde destek bekliyor. Dünyadaki ilk oyuncak pad’i olma özelliği taşıyan bu ürün ailelerin ve aynı zamanda günümüzün en büyük sorunu olan sık tablet kullanımı ve çocuk gelişiminde rastlanan odaklanma ve ince motor becerileri gibi sorunları ortadan kaldırmak adına kullanıma sunuluyor.

 

Toyji ailelerin ve çocukların daha verimli zaman geçirmesini hedefliyor

Toyji, 3 boyutlu yazıcı kullanarak oluşturulabilir ve değiştirilebilir gerçek oyuncaklara dokunarak, yani akıllı tabletlere dokunmadan oynan eğitici dijital oyunlar sunarak hem ailelerin hem de çocukların daha verimli zaman geçirmelerini hedefliyor.

Bahçeşehir Dragos Kampüsü Anaokulları ve aileler ile birlikte yapılan çalışmalar sayesinde son halini almış olan bu platform, Kickstarter kampanyası ile görücüye çıktı. Toyji’nin oyunları aynı zamanda Bluetooth bağlantısı sayesinde iOS ve Android işletim sistemine sahip tabletlerde oynanabilecek.

Toyji’nin oyunları ve teknolojisi, genel ve müfredat bilgilerini, dil, kodlama ve sosyal becerileri, motor becerilerini, üç boyutlu düşünmeyi, ağırlık, mesafeler ve sıralama gibi konseptleri anlayarak öğrenme yolunda çocuklara ciddi bir katkı sağlaması hedefleniyor. Projenin kısa süre içerisinde büyük bağış toplaması ise hayli sevindirici. Özellikle böyle bir projenin yerli geliştiricilerin elinden çıkması da oldukça gurur verici.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');