TOR’u Hackleyene Para Ödülü Verilerecek!

TOR'u Hackleyene Para Ödülü Verilerecek!

TOR, güvenlik açığını bulanlara para ödülü teklif ediyor.

23 Temmuz 2017 - 01:04 - Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 01:30

Hackerlara müjde TOR’dan geldi. Ünlü yazılım şirketlerinden TOR, kendi güvenlik açığını bulmak için, açığını bulan hackerlara para ödülü vereceğini açıkladı.

Giderek artan siber saldırılara karşı elini güçlendirmek isteyen TOR, çareyi hackerlara ödül karşılığında açıklarını bulması için adım atmada buldu. Buna göre TOR’da güvenlik açığı bulanlar ödüllendirilecek.

İnternet lokasyonlarından siber saldırılar gün geçtikçe artıyor. Bu da pek çok kişiyi internete bağlanma aşamasında ‘anonim olma’ isteği veriyor. Bunun için tasarlanmış pek çok VPN sunucusuna göre TOR, diğer sunuculara göre çok daha güvenilir.

Özellikle Deep Web ve Dark Web’e girmek isteyen bilgisayar tutkunları, sıklıkla VPN kullanıyor ve tercihleri ise genellikle TOR yönünde oluyor.

İşte, böylesine güvenilir ve tercih edilir durumda olan TOR, son dönemlerde siber saldırıların artmasının ardından güvenlik açığı ile ilgili hiçbir endişeye yer vermek istemiyor. Bu noktada ise para ödüllü bir program başladı. Bu programa göre Tor, en düşük güvenlik açığı bulana 100 dolar ödeme yapacak. Açığın büyüklüğüne göre, ödemeler 4.000 dolara kadar uzanabilecek.

 

Programa katılımın yüksek olacağını düşünen TOR, aynı zamanda para ödülüne ek olarak hackerlara başka hediyeler de verecek. Tişört ve benzeri sürpriz hediyelerle hackerlar programa katılmaya teşvik edilerek güvenlik açığının minimize edilmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');