Super Mario Run Pokemon’a Büyük Fark Attı

Super Mario Run Pokemon’a Büyük Fark Attı

Super Mario Run yayınlandığı günden itibaren bir diğer Nintendo oyunu olan Pokemon’a fark atmayı başardı. Super Mario çılgınlığı şimdiden dünyayı sardı!

18 Aralık 2016 - 00:14

Nintendo uzun yıllar boyunca mobil platforma direnmiş olsa da aslında mobilin hakimi olabileceğini en iyi şekilde gösterdi. Nintendo’nun yayına sürdüğü Pokemon GO mükemmel bir ilgi yakalayarak aylar boyunca gündemden düşmemişken şimdi de Super Mario Run gündemde en çok konuşulan oyun haline geldi.

App Annie’nin yayınladığı bilgilere göre Super Mario şimdiden 3.5 milyon cihaza indirilmiş durumda. Oyun ilk gün ise bir rekora imza atarak 3 milyon cihaza yüklenmiş. Bu inanılmaz bir rakam olsa da yalnızca Amerika’yı kapsadığını söyleyelim.

 

Super Mario Run Pokemon GO’yu geride bıraktı!

Nintendo’nun diğer oyunu Pokemon GO ise yayınlandığı ilk günde 900 bin kişiye ulaşmıştı. Bu verilere göre Super Mario Pokemon’u resmen 3’e katlamış durumda. Elbette bu verileri sadece ilk gün için ve Amerika’yı göz önünde bulundurarak söyleyebiliriz. Apple ya da Nintendo’dan gerçek sayılar gelmeden dünya geneli için fikir belirtmek oldukça zor.

 

Super Mario tam bir internet canavarı!

Super Mario Run her ne kadar büyük ilgi toplamış olsa da kullanıcılara kötü bir haberimiz var. Yapılan bir teste göre Super Mario’nun tam bir internet canavarı olduğu ortaya çıktı. Yapılan testte oyunun saatte 60 MB boyutunda internet kullandığı görüldü. Yani eğer oyunu her gün birkaç saat oynayacaksanız 5 GB’lık bir internet kullanımı yapmayı göze alacaksınız. Hele ki Wi-Fi kullanmak yerine mobil verinizi kullanırsanız internet paketinizin ay sonuna kadar yetmeyeceğini bilmelisiniz.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');