Sosyal Medya UFO Saldırısı İddiaları İle Çalkalanıyor

Sosyal Medya UFO Saldırısı İddiaları İle Çalkalanıyor

Doğru ya da yanlış fark etmeksizin tüm bilgiler sosyal medyada ışık hızıyla yayılıyor ancak bu kez yayılan bilgi son derece komik. Sosyal medya UFO saldırısı iddiaları ile çalkalanıyor. İşte detaylar!

28 Kasım 2016 - 23:20

Yaşadığımız dönemde şüphesiz ki en hızlı bilgi akışı sosyal medya aracılığı ile gerçekleşiyor. Bu bilgi akışında hem doğru hem de yanlış şeyler elbete olabiliyor. Hatta insanlar kasıtlı olarak birbirlerini komik bir şekilde yanıltıyor, tabir-i caizse “troll”lüyor!

Geçtiğimiz pazar gecesi aniden yayılan bir bilgi ile bugüne dek yaşanan en dikkat çekici yanıltma gerçekleşti diyebiliriz. Pazar akşamında Twitter’a giren kullanıcılar aniden #ufoattacktoturkey etiketi ile atılan tweetleri görünce hayrete düştü. Atılan tweetlerin yanı sıra paylaşılan görüntüler Türkiye’de bir UFO saldırısı yapıldığı yönündeydi.

 

UFO saldırısı büyük ses getirdi!

Sonrasında olayın aslının yine sosyal medyada gerçekleşen bir troll vakası olduğu ortaya çıktı. Sosyal medya üzerinde örgütlenmiş olan bir grup, photoshop ile Türkiye’nin pek çok köşesinden çekilen fotoğrafları UFO görmüş gibi düzenleyerek hepsini sansasyonel bir şekilde Twitter üzerinden paylaşmış. Olayı gerçekleştiren troll grubu daha sonra aralarında örgütlenen kişilerin UFO saldırısına şahit olmuş gibi davranmalarını istemiş. Sosyal medyaya yayılan fotoğraf ve iddialı tweetler de ortalığı karıştırmaya yetmiş.

Bu olay sonrasında bir kez daha anlıyoruz ki sosyal medyada ortaya atılan her iddiaya hemen inanmamak gerekiyor. Zira bu platformlarda herkes özgürce yazıp çizebildiği için en küçük olaylar bile devasa hale gelebiliyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');