Snapchat Yepyeni Bir Şirket Satın Aldı

Snapchat Yepyeni Bir Şirket Satın Aldı

Snapchat uygulamasının sahibi olan Snap, 2017 yılına oldukça hızlı bir giriş yapmak için hazırlanıyor. Bir teknoloji firması olan Flite’ı satın alan Snap’in amacı ne olabilir? İşte detaylar!

22 Aralık 2016 - 01:49

Snapchat uygulaması ile tanınan Snap şirketi, San Francisco merkezli bir teknoloji şirketi olan Flite’ı satın aldı. Basında yer alan haberlere göre Snap’in bu şirketi satın alırken ne kadar para ödediği bilinmiyor. Ancak Snap’in bu şirketi satın alırken kendine güzel hedefler koyduğunu tahmin edebiliriz.

Flite adlı şirketin ne olduğunu ya da ne üzerine çalıştığını merak ediyorsanız hemen anlatalım. Şirketin reklam ve açıklamalarına bakacak olursak, bu şirket daha çok içerik üretimi üzerine yoğunlaşmış durumda. Üretilen bu içerikler portre fotoğrafları, portre videoları ve 360 derece videolar gibi akıllı cep telefonu uygulamalarına hitap edebilecek şeyler.

 

Snapchat, Flite ile ne yapacak?

Snap’in yepyeni bir şirketi bünyesine katmasının en büyük nedeni olarak ise Facebook’un göze çarpan atılımı gösteriliyor. Özellikle Facebook’un entegrasyonu ile ciddi sayıda insana ulaşmayı başarmış olan Instagram uygulaması, bir süredir Snapchat içeriklerini kendi platformu için uyguluyordu. Bu içeriklerin ciddi beğeni topladığını da belirtelim.

2016 yılı içinde yaklaşık olarak 350 milyon dolarlık bir gelir elde eden Snap, bünyesine yeni kattığı Flite şirketi ile birlikte yepyeni içeriklerin peşine düşecek gibi gözüküyor. Bakalım ünlü şirket bu konuda başarılı olabilecek mi?

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');