Radeon Vega Frontier Edition’ın satışları başladı!

Radeon Vega Frontier Edition'ın satışları başladı!

Radeon Vega Frantier Edition’in satışları başladı. Radeon Vega Frantier Edition satış fiyatı ne kadar?

29 Haziran 2017 - 16:20 - Güncelleme: 30 Haziran 2017 - 02:43

AMD, merak ile beklenmekte olan ''Vega'' grafik işlemi ünitesi (GPU) mimarilerini taban almış olan ilk ürününü satışa çıkarttı.

AMD'nin Vega mimarisiyle üreteceği ilk ekran kartı olan Radeon Vega Frontier Edition için fiyat bilgisi ve hangi ülkelerde ilk olarak satışa sunulacağı belirlendi.

Yeni nesildeki veri bilimcileri, oyun tasarlayanlar ve de görselleştirme profesyonellerine tasarlanmış dünya üzerindeki ilk grafik kartlarından biri olan Radeon Vega Frontier Edition, çok kıyaslanabilir rakip kart içerisinden %172 oranında yüksek performansı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Yüksek Olan Bant Genişliği Arabellek Kontrolcüsü ile birlikte dünya üzerindeki en gelişmiş GPU bellek mimarilerine sahip olarak üretilen Radeon Vega Frontier Edition ise, geleneksel olan GPU bellek kapasitelerini 256 TB'a kadar çıkartıp, kullanıcıların dev bir veri setine sahip olmasını sağlıyor. Keza   DeepBench testi içerisinde rakibe kıyas ile %33 oranına kadar daha hızlı performans gösteriyor.

AMD'nin Vega mimarisine sahip olan ve geçtiğimiz Mayıs ayında herhangi bir fiyat ya da çıkış tarihi bilgisi olmadan resmi olarak duyurulan Radeon Vega Frontier Edition için bugün yeni bilgiler paylaşıldı ve kartın yurt dışı fiyatı belli oldu.

Frontier Edition ne zaman satışa sunuluyor?

AMD’nin Vega mimarisi Frontier Edition  iki farklı sürümünün piyasaya sürülecek. Bu sürümlerden ilki 999 dolar fiyat etiketine sahip ve klasik şekle sahipken, hava soğutma sistemi ile kullanıcılara sunuluyor.

 

İkinci sürüm ise sıvı soğutma ile üretilecek ve 1500 dolar fiyatı ile satışa sunulacak. Hava soğutmalı sürüm bugünden itibaren ABD'de satışa sunulacak, sıvı soğutma için ise 2017 yılının üçüncü çeyreğinde hangi ülkelerde satışa sunulacağı belirlenecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');