PS4’teki Verileri PS4 Pro’ya Aktarmak

PS4'teki Verileri PS4 Pro'ya Aktarmak

Yeni çıkan PS4 Pro'yu satın aldıysanız ve eski PS4'ünüzdeki verilerinizi nasıl yeni konsolunuza aktaracağından endişeliyseniz, artık endişe etmenize gerek yok. Çünkü konsolun son güncellemesiyle birlikte bu verilerinizi yeni konsolunuza aktarmak oldukça kolay.

19 Kasım 2016 - 21:28

Alternatif olmakla birlikte FAT veya exFAT formatlı USB depolama aygıtı ile PS4'teki verilerinizi Yedekleme ve Geri Yükleme işlevlerini kullanarak PS4 Pro'ya aktarabilirsiniz. Aynı zamanda çok daha kolay bir yöntem olan Ethernet kablo ile aktarmayı da tercih edebilirsiniz.

 

PS4'teki Verileri Nasıl PS4 Pro'ya Aktarabilirim?

Öncelikle PS4 cihazınızdaki Trophy verilerinizi PSN hesabınızla senkronize ederek yedekleyin. Eğer verilerinizi senkronize ettiyseniz bir Ethernet kablosuyla PlayStation 4 ve Playstation 4 Pro cihazlarınızı birbirine bağlayın. Her iki konsol birbirine bağlanmış duruma geldiyse ve Wi-Fi açık konumdaysa bir sonraki adıma geçebilirsiniz. PlayStation 4 Pro cihazınızın TV'ye bağlı olması yeterli olacaktır.

 

PlayStation 4 Pro Veri Aktarma İşlemi

PS4 Pro cihazınızda PSN kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açın. Burada konsolunuzun bir PS4'e bağlı olduğu tespit edilecektir. Ekranda size eski konsolunuzdan, yeni konsolunuza verilerinizi aktarmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Aktarma işlemine başlamak için bu isteği onaylayın ve eski konsolunuz olan PS4'ünüze gidip güç düğmesine bir kez bip sesi gelene kadar basılı tutun. Veri aktarma ekranında "Başka PS4'ten Veri Aktar" butonunu gördüğünüzde tıklayın.

Bir sonraki ekranda size hangi tür verileri aktarmak istediğiniz sorulacaktır. Seçtiğiniz veri boyutuna göre aktarma süresi değişebilir. Ortalama bir aktarma işlemi 1-2 saat sürmektedir.

Aktarma işlemi bitince size ana konsolunuzun PS4 Pro olmasını isteyip istemediğinizi soracaktır. Bunu isteğinize göre cevaplayın. Eğer PS4 Pro kullanacaksanız tabiki "Evet" seçeneğini işaretlemeniz gerekir.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');