Parrot Bebop 2 İnceleme

Parrot Bebop 2 İnceleme

Hem tasarım hem de performans açısından yenilenen Parrot’ın yeni drone modeli Parrot Bebop 2 hakkındaki tüm detaylar!

27 Kasım 2016 - 20:35

Son yılların en popüler teknolojik cihazlarından bir tanesi olan dronelar, pek çok alanda kullanılmaları ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Drone teknolojisinin ilerlemesi ile de binbir çeşit drone modeli ortaya çıkmış ve kullanıcıların da pek çok seçeneği oluşmuştur. Drone dendiğinde akla gelen ilk modellerden bir tanesi olan Parrot, yeni modeli Parrot Bebop 2 ile yine adından söz ettirmeyi başarıyor.

Giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz ve fiyatı da rakiplerine oranla son derece hesaplı olan Parrot, yeni drone modeli ile hem tasarım hem de performans açısından kullanıcılarına yenilikler sunuyor. Hatırlayacak olursanız ilk nesil Bebop modeli düz tasarımı ile piyasaya sunulmuştu ve ikinci modelde de aynı tasarımı görüyoruz.

 

Parrot Bebop 2 rüzgara karşı!

Tasarım konusunda iki model birbirine benziyor olsalar da ayrıldıkları noktalar da mevcut. Öncelikle ilk modele göre bu modelde uçuş süresi neredeyse iki katına çıkarıldı ve 25 dakikaya ulaştı. Üstelik bu model hava şartlarından da kolay kolay etkilenmiyor. Yapılan testlerde sert rüzgara rağmen Parrot Bebop 2 modeli havada durma kabiliyeti ile büyük beğeni topladı.

4 pervaneye sahip olmasına rağmen bu drone modeli rahat bir şekilde taşınabiliyor. Yanınızda taşımak istediğiniz takdirde cihazı akıllı cep telefonunuz üzerinden kontrol etme imkanına sahipsiniz. Bu özelliği ile cihazın diğer dronelara nazaran daha kompakt olduğunu söylemek mümkün.

 

Telefonla nasıl kontrol ediliyor?

Parrot Bebop 2’yi akıllı telefonunuzdan kontrol etmek için FreeFlight uygulamasını indirmeniz ve Wi-Fi üzerinden bağlantı kurmanız gerekiyor. Ardından telefonunuzun ekranında beliren kumandadan dokunmatik olarak drone’u kontrol edebilirsiniz. Kumandanın üzerinde yer alan tek tuş ile fotoğraf ya da video çekmeniz de mümkün. Ancak küçük bir ekrana sahip olan cihaz üzerinde tüm bunları kontrol etmek için biraz tecrübe sahibi olmanız gerekiyor.

SkyController’dan bahsedecek olursak; kullanıcıya kesinlikle daha kolay ve daha fazla kontrol imkanı sunduğunu belirtelim. İki kollu yapısı daha önce drone kullandıysanız tanıdık gelecektir. Bu kola mesafe artırıcı eklemeniz de mümkün. Bu noktada mesafe artırıcı oldukça önemli bir rol oynuyor. Bunu kullanmadığınız takdirde drone sizden 30 ila 50 metre uzaklaştığı takdirde sinyal giderek azalıyor ve telefonunuzdaki görüntü de bulanık hale gelmeye başlıyor.

SkyController’ın özellikle açık alanda sergilediği performansın harika olduğunu söylemek mümkün. Kendinden çok daha pahalı olan drone modellerine benzer bir mesafeye sahip olan Parrot Bebop 2, menzili test edilmeden önce bol bol antrenman yapmayı gerektiriyor.

Parrot’ın yeni nesil drone modeli ne yazık ki kamera konusunda beklenen performansı gösteremiyor. Üstelik 550 dolarlık fiyatı SkyController ile birlikte 750 dolara yükseliyor. Eğer kamera performansını ve SkyController’ın fiyatını önemsemeyecekseniz satın alma listenize mutlaka bu drone modelini eklemelisiniz.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');