OnStar Go İle Ödemelerinizi Otomobilinizden Yapın

OnStar Go İle Ödemelerinizi Otomobilinizden Yapın

Mastercard, General Motors ve IBM’in sunmuş olduğu OnStar Go sistemine dahil olduğunu resmi olarak duyurdu. Artık Mastercard sahipleri birçok ödemesini otomobilinden yapabilecek. İşte detaylar!

05 Kasım 2016 - 21:58 - Güncelleme: 05 Kasım 2016 - 22:10

OnStar Go adı verilen akıllı mobilite platformu sayesinde Mastercard’ın güvenli ödeme teknolojilerine bir yenisi daha ekleniyor. Söz konusu platform 2017 yılından itibaren General Motors marka otomobillere entegre edilmeye başlayacak.

Dijital dönüşüm ile birlikte tüketici beklentileri hızla değişiyor. Günümüzde Wi-Fi erişimi olan, anahtarsız çalışan, sesle komut verebildiğimiz ve kumanda edilen otomobiller hayal değil. Temassız ödeme sistemi Masterpass sayesinde de artık otomobillere OnStar Go’yu entegre edilecek ve bu şekilde daha hızlı, pratik ve güvenli ödeme çözümleri üretilmiş olacak. Kullanıcılar bu sistem ile arabalarından kolaylıkla alışveriş yapabilecek.

 

OnStar Go nasıl çalışıyor?

IBM Watson ile birlikte çalışan OnStar Go sistemi, arabadan inmeden alışveriş yapma imkanı sunarken aynı zamanda müşteriyle mağaza arasında da yeni bir bağ kuruyor. Örnek verecek olursak; kullanıcı bir restorandan kahvaltı almak isterse restoran kullanıcıya geçmişteki tercihlerine göre bir menü önerebilecek. Böylece yemek seçimi yaparken kaybedilen zaman tarih olacak ve hatta kullanıcı siparişini önceden vererek ödemeyi aracından yapabilecek. Ayrıca kullanıcı bu restorandan alışveriş yapmaya devam ettiği ve tercihlerine göre bilgi havuzu büyüdüğü sürece restoran kullanıcıya ve zevklerine çok daha uygun önerilerde de bulunabilecek. Kısacası bu sistem ile kullanıcılara kolay ve hızlı alışveriş imkanı sunulacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');