Nvidia Otomobil Mi Üretiyor?

Nvidia Otomobil Mi Üretiyor?

Ekran kartı üreticisi olan Nvidia, görüntü işleme konusundaki tecrübesini otonom sürüş teknolojisinde de değerlendirmeye karar verdi. İşte tüm detaylar!

12 Aralık 2016 - 01:00

Otonom araçlar son dönemin en popüler teknolojilerinden bir tanesi haline geldi. Bugünlerde dünyaca ünlü pek çok firmanın bu sektöre göz diktiğini görmek mümkün. Bu sektöre adım atma kararı alan bir diğer firma ise Nvidia oldu!

Oyunlara yönelik ekran kartı üretmesi ile tanınmış olan Nvidia, aynı zamanda sahip olduğu teknolojiler ile otonom sürüş alanında da ürünler geliştirmeye karar verdi. Ünlü ekran kartı üreticisi şimdi üzerinde Nvidia logosu bulunan otomobiller ile Kaliforniya’da test sürüşlerine başladı. Peki, Nvidia otomobil alanında beklenen başarıyı gösterebilecek mi?

 

Nvidia otomobil için işlemcilerini kullanacak

Otonom sürüş teknolojisine sahip otomobilleri üzerinde kullanılabilecek olan işlemciler tasarlayan Nvidia, bu teknolojiyi otonom sürüş ile birleştirdi ve kendi sistemini geliştirmek için çalışmalara başladı. Ünlü firma, Eylül ayında Çinli Baidu ile birlikte sürücüsüz otomobilleri hedef almış olan bir yapay zeka platformu üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bakalım Nvidia ekran kartı konusunda gösterdiği başarıyı otonom otomobillerde de gösterebilecek mi?

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');