Mobil VR Deneyimi İçin Önemli Adım

Mobil VR Deneyimi İçin Önemli Adım

Leap Motion, Mobile Platform isimli platform sayesindealgılama denetçileri hususundaki uzmanlığını sanal gerçeklik için mobil ortama taşıyacağını duyurdu. Kısaca mobil VR deneyimi için önemli bir adım atıldı. İşte detaylar!

08 Aralık 2016 - 17:23 - Güncelleme: 08 Aralık 2016 - 17:25

Hareket algılayabilen denetçiler konusunda son derece tecrübeli olan Leap Motion, şimdi de mobil için önemli bir adım atıyor. Leap Motion Mobile Platform adı ile duyurulan bu yeni platform için firma şimdiden kablosuz olmasının yanı sıra gücünü bataryadan alabilen sanal ve artırılmış gerçeklik cihazları için donanım ve yazılım kombinasyonu geliştirmiş durumda.

Firma bu noktada sadece akıllı cep telefonları hedeflemiyor. Aynı zamanda telefonlar ve tabletler için kullanılabilan aynı türdeki işlemcilerde çalışabilecek şekilde bir tasarım oluşturan firma, mobil alan için bir takip platformu oluşturmanın hayli zorlu olduğunu ifade ediyor.

 

Mobil VR deneyimi gelişiyor!

Leap Motion, geliştirilmiş mobil VR deneyimi için düşük güç ve yüksek performansı aynı anda sunan tamamen yeni bir sensör sunuyor. Bu noktada firma ürünlerinin oldukça kolay ve rahat bir şekilde kullanılacak mobil ve yaygın giyilebilir ekran anlamında önemli bir gelişme kaydettiğini de söylüyor.

Firmanın kurucusu ve CTO’su olan David Holtz, dünyanın en sofistike el takip yazılımını, çok daha akıcı ve doğru hale getirmenin yanı sıra 10 kat hızlı çalışmasını sağlamanın üzerine yoğunlaştıklarının altını çiziyor. Ayrıca bu yeni nesil sistemin tek bir sensörün sanal ve artırılmış gerçeklik başlıkları üzerinde sunmuş olduğu 180 x 180 derece olan mutlak maksimum görüş alanını desteklediğini de belirtiyor.

Leap Motion şimdiden Samsung Gear VR üzerinde kendi ürettiği sensörün yer aldığı bir referans sistemi hazırlamış ve üreticilerine yollamış durumda. Bunlara ek olarak mobil VR deneyimi için üretilen bu yeni sistemin gelecekte gerçekleşecek pek çok sanal gerçeklik etkinliğinde de tanıtılması hedefleniyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');