Microsoft’tan kapalı alanlar için çevrimdışı navigasyon Path...

Microsoft'tan kapalı alanlar için çevrimdışı navigasyon Path Guide

Microsoft, Wi-Fi ve GPS kullanmadan çalışan kapalı alan navigasyonu Path Guide'ı kullanıma sundu.

17 Temmuz 2017 - 23:03 - Güncelleme: 21 Temmuz 2017 - 01:00

Path Guide, telefonun hareket sensörünü kullanarak kullanıcını hedefe ulaştırmayı sağlaması ile tanınıyor.

Bir alışveriş merkezine ya da büyük bir binaya giderken navigasyon uygulamaları rotanızı oluşturuyor. Peki ya içeri girdikten sonra ne oluyor? Navigasyon uygulamalarında hem iç mekan tasarımları bulunmuyor hem de kapalı alanlarda GPS ve Wi-Fi sinyali kesiliyor. Microsoft, bu soruna çözüm olarak Path Guide adındaki çevrimdışı navigasyon uygulamasını tanıttı.

Path Guide nasıl çalışıyor?

Microsoft’un kapalı alan çevrimiçi navigasyonu hareket sensörleri ile çalışmaktadır.  

Path Guide uygulaması telefonun dahili hareket sensöründen aldığı adım bilgilerine göre sizi yönlendiriyor. Kullanıcıya kolaylık sağlaması amacıyla dönüş yerlerinin fotoğrafları kullanıcıya rehberlik ediyor.

Bina içerisindeki navigasyon bilgilerini kullanıcılar uygulamaya ekliyor. Veri eklemek için binanın dışına çıkıp kayıt modunu etkinleştirdikten sonra hedefe kadar yürüyorsunuz. Dilerseniz daha detaylı veri olması adına dönüş yapılacak yerlerin fotoğrafını çekebiliyorsunuz. Son olarak uygulama kapalı alan rotasını otomatik olarak oluşturuyor.

 

Path Guide uygulaması; alışveriş merkezi, iş hanı, sahil parkı gibi alanlarda kullanılabilir. Rota verilerini kullanıcılar eklediği için Path Guide'ın gelişimini kullanıcılar sağlayacak. Microsoft, uygulamadan herhangi bir ticari amaç gütmüyor, tamamen ücretsiz ve reklamsız olarak sunuluyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');