LinkedIn Hesapları Tekrar Çalındı

LinkedIn Hesapları Tekrar Çalındı

4 yıl önce ciddi bir hacker saldırısına uğramış olan LinkedIn yine bir hacker saldırısına maruz kaldı. Bu kez yaklaşık 550 bin kullanıcının şifrelerinin çalındığı tahmin ediliyor. Peki, saldırı nasıl gerçekleşti?

21 Aralık 2016 - 00:32

Microsoft’un rekor bir fiyata satın almış olduğu kariyer sosyal ağı LinkedIn’den gelen saldırı haberleri ne yazık ki bitmek bilmiyor. Kısa bir süre öncesinde ciddi bir saldırı atlatan ve çok sayıda kullanıcı verisini de hackerlara kaptırmış olan LinkedIn şimdi de Lynda.com krizine sahne oldu. LinkedIn’in üzerinde online eğitim vermesi adına satın alınmış olan bu web sitedeki bir açığı kullanan hackerların yaklaşık 550 bin kullanıcının verilerine ulaştğı açıklandı.

 

LinkedIn şifreniz çalınsa da hesabınız güvende!

Microsoft, kullanıcıların gereken önlemleri alması adına Lynda.com üyelerine bir uyarı mesajı gönderdi ve şifrelerini güvene almalarının doğru olacağını belirtti. Bütün şifre ve kişisel verilerin şifrelenmiş şekilde saklandığının da altını çizen Microsoft, hackerların bu verileri kullanmasının imkansız olduğunu düşünüyor olsa da kullanıcıların ihtiyatlı bir şekilde hareket ederek şifrelerini değiştirmelerini istiyor.

9,5 milyon kullanıcıya sahip olan Lynda.com, şu anda güvenlik önlemlerini tekrar gözden geçiriyor. Ancak bu olay bizlere 2012 yılında meydana gelen ve 117 milyon kullanıcı verisinin hackerların eline geçtiği saldırıyı da yeniden hatırlatmış oldu.

LinkedIn’i kendi sistemlerine adapte etmek adına yeni bir çalışmaya başlamış olan Microsoft’un da bu açıkları bir anda bulması ve onarması beklenmiyor. Yani, bu platformlarda yeni hacker saldırılarının yaşanması mümkün olabilir.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');