Instagram Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

Instagram Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

İşte günümüzün en popüler sosyal medya platformu Instagram'da takipçi sayısını artırmanın en doğal ve en kalıcı yolları!

19 Temmuz 2017 - 20:36 - Güncelleme: 21 Temmuz 2017 - 01:03

Sosyal medya özellikle son yıllarda ciddi bir popülarite yakalamış durumda ve en çok kullanılan platformlardan bir tanesi de şüphesiz ki Instagram. Fotoğraf ve video paylaşımları ile öne çıkmış olan Instagram son dönemde hikayeler özelliği ile de büyük beğeni toplamış durumda.

Kişisel hesapların yanı sıra ticari ve kurumsal hesapların da en fazla kullanıldığı sosyal medya platformu olan Instagram, pek çok kişiye kısa bir süre içerisinde ulaşmanın en kolay yolu haline geldi. Bu iletişimin sağlanması adına da en önemli etkenlerden bir tanesi takipçi sayısı. Peki, Instagram takipçi sayısı en doğal ve en kalıcı şekilde nasıl artırılır?

Instagram takipçi sayısını artırmak hiç de zor değil!

Öncelikle son zamanlarda sık sık tercih edilen takipçi satın alma yöntemini uygulamak pek de etkili bir çözüm değil. Bu tür işlemler nedeni ile sahte bir kimlik oluşturmak popüler olmaya engel olabilir. Bunun yerine Instagram’ı doğru bir şekilde kullanarak doğal ve kalıcı takipçiler edinmek mümkün. Bu yol ile edinilen takipçiler, paylaşımla etkileşime geçeceği için çok daha güvenilir bir görünüş elde edilebilir.

Bu noktada hangi kullanıcıların sizi neden takip etmesi gerektiğine karar vermeniz son derece önemli. Öncelikle hesabınızı neden açtığınızı, hangi cinsiyet ya da yaş grubuna hitap ettiğinizi belirlemeniz önemli. Sonrasında ise bu kitlenin genel olarak ilgisini ölçümlemek gerekiyor. Kitlenin en çok takip ettiği sayfaları ve ortak ilgi alanlarını not etmek, sonrasında da kendinize uygun bir isim seçerek hesap açmak etkili bir adım olacaktır.

Biyografinize önem verin!

Bir sonraki adımda dikkat etmeniz gereken şey ise mutlaka ilgi çekici bir biyografi olmalıdır. Zira kullanıcılar profilinizi incelerken ilk olarak biyografinizi okurlar. Bu nedenle de hem sizin hakkınızda hem de sayfanız hakkındaki bilgileri çok kısa bir şekilde özetlemelisiniz. Eğer bir internet sayfanız varsa bunu mutlaka not düşmelisiniz. Bunların yanı sıra sizinle iletişime geçmek isteyen kişiler için de mail adresinizi yazabilirsiniz.

Eğer fazla takipçi istiyorsanız aklınıza geldiğinde ya da müsait zamanlarınızda değil, düzenli aralıklar ile paylaşım yapmalısınız. Düzenli aralıklarla paylaşım yaparsanız kullanıcıların ana sayfalarında ya da sizi takip etmeyen çevrenin keşfet kısmında görünürsünüz. Ayrıca kendinize özgü bir tarz yaratarak daha estetik bir kanala sahip olmanız mümkün. Resmi bir duruş sergilemek yerine daha samimi tavırlar takınarak kullanıcıların daha fazla dikkatini çekebilirsiniz. Bunun için de paylaşımlarınızı hayatınıza ait samimi içeriklere ayırabilirsiniz.

Konum, hashtag ve etiketlemelerinizi doğru yapın!

Paylaşmış olduğunuz içerikleri daha fazla kitleye ulaştırmanın en iyi yöntemi etiketleme ve hashtagleri kullanmaktır. Yapılan bir araştırmaya göre Instagram’da daha fazla takipçi kazanmak isteyen kullanıcıların kullanması gereken hashtag miktarı 11 ila 15’tir. Hitap ettiğiniz alan ile ilgili daha fazla takipçiye ulaştıracak olan hashtag ve etiketlemeleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Bunların yanı sıra fotoğrafların çekildiği yerleri konumda belirterek daha fazla ve farklı takipçiler kazanabilirsiniz.

Son olarak takipçileriniz ile etkileşimde kalmanın çok önemli olduğunu bilmelisiniz. Direkt mesaj ile size ulaşmaya çalışan ya da fotoğraflarınıza yorum yapan kişileri asla es geçmemeli ve onlarla etkileşimde kalmalısınız. Soru ve yorumlar ile yakından ilgilenirseniz takipçileriniz sizin daha güvenilir biri olduğunuzu hissedecektir. Eğer etkileşime önem vermezseniz takipçilerinizin zamanla azalacağını göreceksiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');