Indiegogo Hırsızlara Karşı Önlem Alıyor

Indiegogo Hırsızlara Karşı Önlem Alıyor

Kickstarter’a rakip olarak ortaya çıkan topluluk fonlama servisi Indiegogo, insanlardan milyonları toplayarak kaçma planları yapanlara karşı önlem alıyor. İşte detaylar!

10 Aralık 2016 - 02:17

Topluluk fonlama sistemi pek çok ürünün öne çıkmasını ve ürün satışlarının olumlu yönde etkilenmesini sağlıyor ve bu sistem oldukça iyi işliyor. Bu alanda en önemli platformlar ise şüphesiz ki Kickstarter ve Indiegogo. Ancak elbette bu popülaritenin de bir bedeli olması gerekiyor. Büyük umutlar ve vaatler ile ilgi çekici kampanyalar düzenleyen bazı proje sahipleri, karşılaştıkları yoğun ilginin ardından topladıkları paralar ile birlikte aniden ortadan kaybolabiliyor.

Daha önce yaşanan örneklerde, pek çok proje için bağış toplayan start-up yöneticilerinin toplanan paraları, lüks arabalar almak, lüks otellerde uzun tatiller yapmak, dünya turlarına çıkmak ya da tatil cennetlerine yerleşerek lüks hayatlar sürmek adına kullandıkları ortaya çıkmış ve bu durum büyük ses getirmişti.

Elbette söz verdikleri ürünü geliştirmeyen ve bağışçıları da yarı yolda bırakan bu dolandırıcı proje sahipleri nedeni ile topluluk fonlama servisleri de son derece sıkıntılı bir süreç içerisine girdi. Ancak Indiegogo buna bir dur demek için harekete geçti ve dedektiflik büroları kurmaya karar verdi.

 

Indiegogo özel soruşturma bürolarıyla iş birliği yapacak

Ünlü topluluk fonlama servisi, bundan sonra söz verdiği ürünleri geliştirmeyen ve topladığı paralar ile kaçmaya çalışan proje sahipleri hakkında dava açmak ve onları adalete teslim etmek için özel soruşturma büroları ile iş birliği içerisine gireceğini açıkladı.

Bunların yanı sıra proje sahipleri yasal adreslerini artık proje sayfasında belirtmek ve projenin durumu hakkında da düzenli güncelleme yapmak zorunda olacak. Son olarak da henüz bir projesini bitirmemiş olan kullanıcılara yeni bir proje açma imkanı tanınmayacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');