Mega Man Oyunu Mobile Geliyor

Capcom tarafından sunulmuş olan oyun efsanesi Mega Man en klasik hali ile Android ve iOS platformlarına gelmek için hazırlanıyor. Peki, oyun mobil cihazlarda neler sunacak? İşte tüm detaylar!


Mega Man Oyunu Mobile Geliyor

Capcom, yaptığı duyuru ile klasik Mega Man oyununu mobil cihazlar için sunacağı haberini verdi. Bu oyun ilk olarak Nintendo Entertainment System için 1987 yılında sunulmuş ve pek çok platformda yüzden fazla versiyonu yayınlanmıştı. Bu sırada oyunun Mighty No.9 adı ile bir Kickstarter kitlesel fonlama projesi olarak 2016 yılının Haziran ayında sunulduğunu ancak ne yazık ki beklentileri karşılayamadığını da belirtelim.

 

Mega Man ilk olarak Japonya’da yayınlanacak

Capcom son olarak tamamen klasik olan 8-bit Mega Man oyunlarının Android ve iOS işletim sistemleri için 2017 yılı içinde Japonya’da sunulacağını duyurdu. Bir diğer yandan oyunun diğer ülkeler için ne zaman sunulacağı hakkında henüz net bir bilgi yok ancak Japonya için yapılacak çıkış sonrasında oyunun ciddi anlamda yaygınlaşacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Şu anda kesinleşmiş olan şey ise 1987 ve 1993 yılları arasında Nintendo Entertainment System (NES) için çıkan Mega Man serisinin ilk 6 oyununun mobile adım atacak olması. Bu şekilde unutulmaz zorluğu ve çizgisel olmayan oyun tasarımı ile oyun hem eski hayranlarını memnun bırakacak hem de yeni oyuncuları ile tanışmış olacak.

Mega Man’in orijinal 4:3 kare oranı ile kullanıma sunulacağı ve sağ ile sol bölgelerde kalan boş alanların sanal d-pad sayesinde tuşlarla doldurulacağı görünüyor. Bakalım 20 yıldan daha fazla bir mazisi olan bu popüler oyun mobil cihazlarda aradığını bulabilecek mi?