Google Tuvalet Bulma Uygulaması Çıktı

Google Tuvalet Bulma Uygulaması Çıktı

Google nihayet bütük bir merakla beklenen tuvalet bulma uygulamasını yayınladı. İşte Hindistan’ın desteği ile özel olarak tasarlamış olan Google tuvalet bulma uygulaması hakkındaki tüm detaylar!

26 Aralık 2016 - 21:07

Google yeni geliştirmiş olduğu bir uygulamayı yayınladığını duyurdu. Kullanıcıların bulundukları noktaya yakın halka açık tuvaletleri bulmasını kolay hale getiren bu uygulama tamamen Hindistan’ı hedef alıyor ve hali hazırda Hindistan devletinin desteği ile oluşturulmuş durumda. Bu ilgi çekici uygulamanın asıl amacı ise Hint halkının tuvalet ihtiyaçlarını sokaklara gidermesini engellemek.

Hindistan’da çok yaygın bir şekilde insanlar tuvalet ihtiyaçlarını sokaklarda gideriyor. Hint evlerinin pek çoğunda tuvalet yer almıyor ve tuvalet ihtiyacı gelen kişiler de sokağa çıkarak herkesin gözü önünde ve son derece de rahat bir şekilde ihtiyacını gidererek tekrar evine dönüyor. Aynı alışkanlk meydanlarda, parklarda ve diğer kalabalık noktalarda da yaşanıyor.

 

Google tuvalet bulma uygulaması bu alışkanlığa son verecek mi?

Hindistan devleti, insanların bu alışkanlığına son vermek ve sokakların temizliğini sağlamak adına Google ile birlikte iş birliği içerisine girdi. Google tuvalet bulma uygulaması üzerinde zaten bir süredir çalışıyordu ve son gelişmelere göre de uygulamayı yayına çıkardı. Bakalım bu uygulama sayesinde Hint halkı tuvalet alışkanlığında bir değişiklik yapacak mı?

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');