Google Hack Saldırısına Uğradı

Google Hack Saldırısına Uğradı

Teknoloji devi Google geçtiğimiz günlerde pek çok platform gibi hackerların kurbanı oldu. Peki, güvenlik anlamında yatırım yapmaktan çekinmeyen Google hack saldırısına nasıl uğradı ve kimler tarafından hacklendi?

22 Aralık 2016 - 02:03

Alphabet’in alt şirketi olan Google dünyanın en değerli şirketleri listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Güvenlik dendiğinde de akla gelen ilk isimlerden bir tanesi olan Google, gerek kendi güvenliği gerek kullanıcılarının güvenliği için para harcamaktan kesinlikle çekinmiyor. Ancak tüm bu yatırımlara rağmen geçtiğimiz günlerde hackerların kurbanı olmaktan kaçamadı. Teknoloji devi Google’ın resmi Bangladeş sitesi Pakistanlı bir grup hacker tarafından hacklendi.

 

Google hack saldırısını Pakistanlılar gerçekleştirdi!

DNS Hacking adı verilen bir saldırı yöntemini kullanmış olan Pakistanlı hackerlar, Google’a gelen kullanıcıları önceden oluşturulan hacklenmiş sayfaya yönlendirmeyi başardı. DNS tescil şirketi olan BTCL kaynaklı olduğu belirlenen bir açık nedeni ile hacklenmiş olan Google, konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamış olsa da BTCL cephesinden sorunun kendilerinden kaynaklandığı ve söz konusu açığında da kapatıldığı şeklinde bir açıklama yapıldı.

Bütün gece boyunca aktif kalmış olan yönlendirme sorunu geç olsa da giderildi ancak bu süre kullanıcıların kafasında güvenlik konusunda soru işaretleri oluşması için yeterli oldu. Bakalım Google hack saldırısı sonrasında oluşan güven problemini çözebilecek mi?

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');