Facebook Uygulamaları İçin Harika Bir Yenilik!

Facebook Uygulamaları İçin Harika Bir Yenilik!

Android ve iOS için Facebook uygulamaları, kullanıcıları ciddi anlamda memnun edecek olan yeni özelliğin dağıtımını başlatmış durumda. Artık kullanıcılar etrafı kolay bir şekilde görüntüleyip paylaşabilecek. İşte tüm detaylar!

24 Ağustos 2017 - 15:17 - Güncelleme: 26 Ağustos 2017 - 21:45

Facebook kullanıcıları Android ve iOS uygulamaları için yeni bir özellik kazanmış durumda. Bugüne dek 70 milyondan fazla 360 derece fotoğrafın yüklenmiş olduğu dev sosyal medya platformu, sonunda bu görüntülerin kendi uygulamasıyla da yüklenmesine izin verecek.

Facebook uygulamaları için 360 derece fotoğraf özelliği!

Bundan sonra Facebook, Android ya da iOS için Facebook uygulamalarını kullanan kişilerin 360 derece görüntüler çekmesine ve bu görüntüleri anında albümler, zaman tüneli ya da gruplar üzerinden paylaşabilmesine imkan tanıyor.

Bildiğiniz gibi 360 derece fotoğraflar için daha önce kişilerin Facebook mobil uygulamasından çıkış yapması, kamera uygulamasını açması ve çektiği görüntüleri panorama modunda çekmesi gerekiyordu. Bütün bu adımlardan sonra ise Facebook uygulamasını tekrar açarak çekilen görüntüyü yüklemek ile süreç tamamlanıyordu. Neyse ki Facebook tüm bu işlemleri kolay hale getirme kararı aldı.

Gelen yeni güncelleme ile birlikte artık Facebook uygulamasını açarak Haber Kaynağı’nın üst kısmındaki 360 Fotoğraf seçeneğini seçmeniz ve sonrasında mavi tuşa basarak panoramik görüntüyü çekmeniz, son olarak da paylaş butonuna tıklamanız yeterli olacak. Üstelik çektiğiniz tüm bu görüntüleri kapak fotoğrafı olarak kullanmanız ya da yakınlaştırma yaparak fotoğraflara arkadaşlarınızı etiketlemeniz de mümkün hale gelecek.

Her gün başka bir yenilik ile karşımıza çıkan sosyal medya devi Facebook bakalım bu yeniliği ile kullanıcıları memnun edebilecek mi?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');