Facebook Fotoğraf Çerçeveleri Özelliği Geldi

Facebook Fotoğraf Çerçeveleri Özelliği Geldi

Bugüne kadar kısıtlı olarak kullanılabilen Facebook fotoğraf çerçeveleri özelliği sonunda sayfa yöneticileri ve kullanıcılar için tamamen kullanılabilir hale geldi. İşte detaylar!

10 Aralık 2016 - 02:16

Geçtiğimiz yıllarda kullanılmaya başlanan Facebook profil fotoğrafı çerçeveleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Bugüne kadar sadece belirli sayfaları oluşturduğu ve kullanıcıların bu şekilde kullanabildiği fotoğraf çerçeveleri artık bütün kullanıcılar tarafından oluşturulup kullanılabilecek.

Özellikle bazı ülkelerde meydana gelen terör olaylarına destek ve pek çok spor kulübünün kullanımı amacı ile açılan profil fotoğrafı çerçeveleri özelliği ciddi anlamda beğeni toplamıştı. Birçok kullanıcı tarafından kullanılan Facebook fotoğraf çerçeveleri özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı ise merak konusuydu.

 

Artık herkes Facebook fotoğraf çerçeveleri özelliğinden yararlanacak!

Bugünden itibaren bazı ülkelerde kullanıma sunulan fotoğraf çerçeveleri özelliği ile birlikte sayfa yöneticileri de dahil olmak üzere bütün kullanıcılar kendi fotoğraf çerçevesini oluşturma imkanına sahip olacak. Bunun için hizmet verecek olan çerçeve oluşturma sihirbazı herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor.

Çerçevenizde kullanacağınız bütün öğeleri fotoğraf uygulamanızda PNG formatında, saydam olarak kaydederek yükleyecek ve son düzenlemeleri de çerçeve oluşturucu üzerinde yapacaksınız. Yüklemiş olduğunuz çerçeve işlemler bittikten sonra Facebook ekibinin onayından geçecek. Güvenlik nedenleri ile yapılan her çerçeve de kabul edilmeyecek.

 

Dahili fotoğraf uygulamasıyla entegre olacak

Facebook, Snapchat uygulamasının özelliklerini kendi üzerine geçirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda testleri başlamış olan ve bugünlerde daha fazla bölgede kullanıma sunulan yeni dahili fotoğraf uygulaması ile beraber, oluşturulan fotoğraf çerçeveleri ve Snapchat uygulamasındakilere benzer efektler de kullanılabilecek.

Özellikle Facebook fotoğraf çerçeveleri özelliğinin kullanım yoğunluğunun fazla olduğu noktalarda kullanıma sunulan bu yeni özellik şu an için Meksika, İngiltere, Kolombiya, İrlanda ve Tayvan’da kullanıma sunulmuş durumda. Dahili fotoğraf uygulaması ise sadece Brezilya ve Kanada’da kullanılabilir durumda.

Şu an için firmanın kalbi olarak sayılan Amerika’da kullanıma sunulmayan bu özellikler, talep yoğunluğu göz önünde bulundurularak önümüzdeki süreçte geri kalan ülkelerde de kullanıma sunulacak. Bakalım yeni Facebook özelliği kullanıcıları tatmin edebilecek mi?

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');