Facebook Ebeveynler Portalı Özelliğini Duyurdu

Facebook Ebeveynler Portalı Özelliğini Duyurdu

Ebeveynler Portalı adlı yepyeni özelliğini duyuran Facebook, ailelerin Facebook hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmesini hedefliyor. İşte Facebook Ebeveynler Portalı hakkındaki tüm detaylar!

15 Aralık 2016 - 00:21

Sosyal medya platformları her ne kadar arkadaşlar arasındaki iletişimi kolaylaştırıyor olsa da özellikle çocuklar için büyük bir tehdit yaratıyor. Son dönemde kötü niyetli kullanıcıların sosyal medya üzerinden çocuklar ile iletişime geçtiğine dair pek çok haber okuduk ve bu haberler de bahsettiğimiz tehditlerin en iyi göstergesi diyebiliriz. Bu duruma son vermek isteyen Facebook da aileleri bilgilendirmek adına bir platform kurdu!

 

Facebook Ebeveynler Portalı neler sunacak?

Sosyal medya devi Facebook Ebeveynler Portalı ile çocuklara normal hayatta geçerli olan kuralların internet ortamında da aynı şekilde geçerli olduğunu hatırlatacak. Ayrıca ebeveynler çocuklarını nasıl takip edebileceklerini ve çocuklarının hesaplarını nasıl gözetleyebileceklerini de bu özellik kapsamında verilen geniş çaplı bilgiler sayesinde öğrenebilecek. Yani yetişkin kullanıcılar ister kendi hesaplarını ister çocuklarının hesaplarını bu portalda verilen bilgiler sayesinde en iyi şekilde yönlendirip yönetebilecek.

 

Ebeveynler Portalı trolllerin de önüne geçecek!

Sosyal medyada troll problemi bir türlü bitmiyor. Twitter’da yapılan troll nedeni ile Disney’in milyarlarca dolarlık satın alma teklifini geri çekmesi ve ülkemizde UFO saldırılarının yaşandığına dair yanlış bir gündemin oluşması gibi problemler buna örnek olarak verilebilir. Facebook ise bu sorunlarla baş edebilmek adına Ebeveynler Portalı’nı kullanma kararı aldı.

Daha önce de bahsettiğimiz üzere bu portal çocukları korumak üzerine tasarlandı ancak aynı zamanda Facebook çocukların etik dışı davranışlar sergileyerek kendilerine zarar vermelerini istemediği için bu portal ile aileleri göreve çağırıyor. Bu noktada Facebook Ebeveynler Portalı aslında sanal anne terliği olarak da adlandırılabilir.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');