Drone’ların Yok Edicisi: DroneGun

Drone’ların Yok Edicisi: DroneGun

Drone’lar son zamanlarda iyice yaygın hale gelmeye başladılar. Ancak drone’lar kadar bu cihazlara karşı geliştirilen silahlarda gündemden düşmüyor.

29 Kasım 2016 - 02:24

İnsansız hava aracı olarak bilinen drone’lar yıllardır çeşitli kullanım şartları ile herkesin alabileceği cihazlar haline geldi. Durum böyle olunca da drone’lar, iyi amaçlar için kullanıldığı kadar kötü amaçlar için de kullanılır duruma geldiler.

 

Dünyanın çoğu ülkesinde drone’lar için askeri alanlarda ve özel mülkiyetlerde kullanmaya yasaklar getirilmiş durumda. Ancak bazı kullanıcılar bu yasakları ciddiye almayıp gizliliği ihlal ettiği müddetçe çeşitli drone savar cihazlar geliştirilmeye başlandı.

 

DroneShield firması bu konuda çok iddalı bir ürün geliştirdi. Drone tabancası olarak tanınan DroneGun ismindeki drone savar cihaz, şimdiden en çok konuşulan ürünler arasına girmeyi başardı.

 

DroneGun, drone ile kullanıcısı arasındaki sinyalleri ve iletişimi tamamen keserek, maksimum 1,2 km uzaklıktaki drone’u bile kolayca düşürebiliyor.

 

Tek şarj edilme ile 2 saat boyunca çalışan DroneGun, yaklaşık 6 kilogram ağırlığında. Kitlendiği drone’u anında indirebilme özelliğine sahip bu cihaz, istenmeyen yasak bölgelerde gizliliği ihlal eden drone’ların şimdiden korkulu rüyası olmuş durumda.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');