DJI Drone’lar Kullanıcı Gizliliğini Koruyacak!

DJI Drone’lar Kullanıcı Gizliliğini Koruyacak!

Ünlü drone üreticisi DJI, kullanıcılarının veri gizliliği ile ilgili endişelerini gidermek adına çalışmalar yapmaya devam ediyor. DJI GO ve DJI GO 4 uygulamaları için gelen güncelleme de bu durumun bir göstergesi. İşte tüm detaylar!

29 Ağustos 2017 - 21:51

DJI, bilgisi olmadan kullanıcıların verisini paylaşan eklentileri son güncellemesi ile tamamen ortadan kaldırmış durumda. Firma, kullanıcı gizliliği ile ilgili olarak kendine yöneltilen eleştiri oklarını bu şekilde biraz da olsa azaltmak niyetinde gibi görünüyor.

DJI, kullanıcı verilerini korumak için güncelleme yayınladı!

Drone üreticisi devi DJI, resmi blog sayfası üzerinden yapmış olduğu duyuru ile DJI GO ve DJI GO 4 uygulamaları için oldukça önemli güncellemeler sunduğunu duyurdu. İnternet üzerinden veri transferi yaptığı hususunda endişelere karşı yapılmış olan bu hamlenin ardından uygulamalarda kullanılan JPush adı verilen üçüncü parti eklentinin de sonu getirilmiş oldu.

JPush eklentisi, Android için DJI GO ve DJI GO 4 uygulamalarında, video dosyaları DJI SkyPixel adlı video paylaşım platformuna yüklendiğinde bildirim göndermek amacı ile kullanılıyordu. Bir diğer yandan söz konusu süreci tamamlamak için oldukça fazla veriye ihtiyaç duymayan eklentinin, Android cihazlarda yüklü durumda olan uygulama listesi de dahil olmak üzere kişisel bilgileri topladığı tespit edildi. DJI ise bu durumu fark eder etmez eklentinin erişimini yürürlükten kaldırdığını ifade ediyor. Tüm bunlara ek olarak firma, iOS cihazlar için jsPatch ve Android cihazlar için Tinker acil yama eklentilerini de sonlandırmış durumda.

DJI hata bulana 30 bin dolar ödeyecek!

DJI şimdi geliştiriciler için yepyeni bir dahili eğitim programı ile kodlarında hata bulan kişilere 30 bin dolara kadar ödeme yapacağını söylüyor. Yani firma kullanıcıların verileri ile ilgili endişelerini tamamen yok etmeye kararlı. Bakalım bunda başarılı olabilecek mi?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');