Çinliler Replika Titanic Üretiyor

Çinliler Replika Titanic Üretiyor

Replika üretimleri ile tüm dünyayı sarsan Çin bir bomba daha patlatıyor ve 1912 yılında batmış olan Titanic gemisinin replikasını üretiyor. İşte tüm detaylar!

05 Aralık 2016 - 20:24

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük deniz faciası dendiğinde akla gelen ilk şey şüphesiz ki Titanic’in batışı olacaktır. 15 Nisan 1912 tarihinde gemideki 1514 kişi ile birlikte Kuzey Atlantik Okyanusu üzerinde batan RMS Titanic, tarih boyunca unutulmayacak bir olay olurken aynı zamanda filmlere bile konu olmuştur. Ancak replika devi Çin, efsanevi gemi Titanic’i yeniden sulara döndürmeye karar verdi ve geminin birebir kopyasını inşa etmeye başladı.

 

Çinli Titanic ne zaman bitecek?

Çin merkezli Seven Star Energy Investment Group adlı firma Titanic’in birebir kopyası için çalışmalarını sonlandırdı ve geminin inşasına başladı. Dış tasarım yönü ile tamamen aynı şekilde üretilecek olan replika Titanic, iç kısımlarındaki bazı önemli detaylar haricinde çok daha serbest bir tasarıma sahip olacak.

İşin ilginç yönü ise 130 milyon dolar civarında bir maliyete sahip olacak bu çalışmanın eseri, Sichuan bölgesinde yer alan eğlence parkının bir parçası olacak. Yemek alanları, balo salonları ve özel kameralar gibi detaylar ile Titanic’in havası da yansıtılmış olacak. Ziyaretçilen bu gemide bir gecelik kalma bedeli de yaklaşık olarak 400 dolar olacak.

 

Ziyaretçiler efsane kazaya tanık olacak

Çakma Titanic projesinin bir diğer ilginç detayı ise bazı alanlarda simülasyonla gerçek gemi kazasına benzeyen bir deneyimin ziyaretçilere sunulması olacak. Elbette bu durum pek çok tartışmaya neden olacak gibi görünüyor. Zira dünyanın en büyük facialarından bir tanesi üzerinden para kazanmanın ya da eğlence ortamı yaratmanın ne kadar etik olduğu tartışmaya açık bir konu.

Üzerinden yıllar geçse de filmini defalarca kez izlediğimiz Titanic efsanesinin Çinli versiyonu Seven Star Energy tarafından inşa edilecek. Söz konusu projenin 2017 yılının Ekim ayında bitirilmesi ve geminin ziyaretçilere açılması bekleniyor. Bakalım bu proje ile hedeflenen etki yaratılabilecek mi?

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');