Apple Otomobil Kendini Gösterdi

Apple Otomobil Kendini Gösterdi

Apple’ın kendi otomobilini üretmesi hususunda çalışıp çalışmadığı tartışmaları ortaya çıkan yepyeni bir kanıt ile birlikte tamamen kapanıyor. Artık Apple otomobil hakkında hiçbir şüpheye yer yok. İşte detaylar!

04 Aralık 2016 - 21:19

Uzun bir süredir Apple’ın otomobil üretip üretmediği hususunda pek çok tartışma yaşanıyor ancak firma ısrarla bu konuda herhangi bir açıklama yapmıyordu. Apple’ın içinden sızan bilgiler doğrultusunda ise firmanın otonom otomobil teknolojisi hususunda çalıştığı doğrulanmış olsa da, ortada resmi bir kanıtın olmaması yine her şeyi söylenti düzeyinde bırakıyordu.

 

Apple otomobil hakkında devlete yazılan mektup sızdırıldı

Neyse ki beklenen resmi kanıt bulundu. Wall Street Journal’ın ele geçirmiş olduğu bir mektup Apple’ın otomobil planlarının ortaya çıkmasına sebep oldu. Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarında ele geçirilen bu mektupta, Apple’ın otonom otomobil teknolojisi geliştirme konusunda son derece heyecanlı olduğu ve bu teknoloji için yapılan yatırımların ardından da trafikte test izni almak için uğraşacakları detayları yer alıyor.

Ayrıca Apple otonom sürüş teknolojisi geliştiren firmaların çarpışma ve kaza testleri hususundaki bilgileri paylaşmalarının insan hayatı için oldukça önemli olduğunu ancak söz konusu paylaşımların firmaların gizliliğini tehdit etmemesi gerektiğini de sızdırılan mektupta belirtiyor. Bu şekilde Apple otomobil planları ve aynı zamanda yapılacak büyük yatırımlar ortaya çıkmış oluyor. Üstelik mektuptan firmanın devleti de bilgilendirdiği de anlaşılıyor.

Kısacası artık Apple otomobil üretecek mi üretmeyecek mi soruları cevaplandı ve bu konudaki tüm tartışmalar da kapanmış oldu. Şimdiki soru ise Apple’ın ilk otomobilini ne zaman yola çıkaracağı ve üretilen otomobillerin hangi özelliklere sahip olacağı.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');