Alexa destekli ilk akıllı saat Hindistan’da duyuruldu

Alexa destekli ilk akıllı saat Hindistan’da duyuruldu

Google Assistant’dan sonra Amazon Alexa da akıllı saatlerde kullanılmaya başladı.

11 Temmuz 2017 - 02:02

Gelişen teknoloji akıllı saatlerde de yeni bir dönem başlattı. Bağımsız dijital asistan dönemi Google Assistant platformundan sonra Amazon Alexa da akıllı saatlerde kullanılmaya başlandı.

Amazon’un dijital asistanı Alexa, kapsama alanını genişletmeye devam ediyor.  Hoparlör, akıllı telefon, tabletlerden sonra sıra akıllı saatlere geldi.  İlk Alexa destekli akıllı saat Hindistan’da görücüye çıktı.

iMCO Watch adındaki akıllı saat Android tabanlı Cronologics işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Akıllı telefondan bağımsız olarak kullanılabildiği için Alexa yazılımına da tam uyum sağlamış. Alexa saat üzerinden doğrudan çağrılabiliyor. Bunun için kenar kısımdaki büyük butona basmak yeterli. Alexa kalan işlemleri bulut üzerinden yerine getiriyor.  Ayrıca Bkz.HTC U11 ümit verici işler yapıyor

400x400 piksel AMOLED ekrana sahip olan saatin gövdesi paslanmaz çelikten imal edilmiş. 1.2GHz saat hızında çalışan bir yonga seti gerekli gücü sağlarken 1GB RAM ve 8GB depolama kapasitesi ile destekleniyor. Akselerometre, manyetometre ve nabız ölçer de unutulmamış. 

Akıllı saat aslında geçen yıl Nisan ayında CoWatch adıyla tanıtılmıştı. Gerekli finansmanı sağlayamadığı için uzun bir süre beklemek zorunda kalan iMCO Watch, 230$ yaklaşık fiyat etiketine sahip.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');