ABD Vizesi İçin Sosyal Medya Dönemi

ABD Vizesi İçin Sosyal Medya Dönemi

ABD, vize başvurusu yapan turistlerin sosyal medya hesaplarını incelemeye mi alacak? İşte ABD vizesi başvuru sisteminde ortaya çıkan yepyeni detay!

24 Aralık 2016 - 22:38 - Güncelleme: 24 Aralık 2016 - 22:50

ABD’ye gitmek istiyorsanız ve vize almanız gerekiyorsa artık sosyal medya hesaplarını özenle kontrol etmeniz gerekecek. ABD’de devreye girmiş olan yeni vize uygulamasına göre yapılan başvurularda artık kişilere sosyal medya hesapları da sorulacak ve bu hesaplar incelenecek.

 

Sosyal medya hesabı olmayana ABD vizesi yok!

Kişiler, ABD vizesi için online sistem üzerinden başvuru yaparken, açılan dropdown menüsünde sosyal medya adreslerini soran bir soru ile karşı karşıya kalacak. Bu soru opsiyonel olacak yani cevap verilmesi zorunlu olmayacak ancak vize başvurusunu inceleyecek olan görevli adınızı sosyal medya üzerinde bulduğunda ve başvuruda sosyal medya hesaplarınızı vermediğinizde, bazı rahatsız edici sırlar sakladığınızı düşünerek büyük bir ihtimalle vize başvurusunu reddedecek.

Yani bundan sonra sosyal medya siteleri her zamankinden daha büyük bir önem kazanacak. Artık sosyal medya üzerinde paylaştığınız her şey aynı zamanda sizi dünyanın belirli bölgelerinde hapis tutmak için kullanılan ve seyahat özgürlüğünü kısıtlayan insan haklarına aykırı olan vize uygulamalarına bahane bulmak için kullanılabilecek. Özellikle ABD vizesi almanın ne kadar zor olduğunu düşünecek olursak bundan sonra daha da zorlaşacağını söylemek mümkün. Bakalım ABD’den sonra bu uygulamaya hangi ülke geçecek?

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
', 'auto'); ga('send', 'pageview');